جراحی زاویه سازی فک و صورت و عمل زاویه فک

جراحی زاویه سازی فک و صورت و عمل زاویه فک

امروزه معیارهای زیبایی بسیارتغییر کرده اند. دامنه جراحی صورت از لیفت پوست و جراحی بینی گذر کرده؛ و به تغییر حالت چشم و گوش، عمل زاویه فک و صورت و غیره کشیده شده است. البته نباید فراموش کنیم که جراحی زیبایی نزد متخصصین امر، بسیار تاثیر شگرفی بر زیبایی صورت افراد دارد. به همین منظور برای ارتقاء سطح اطلاعات عزیزانی که قصد دارند جراحی زاویه سازی صورت یا فک داشته باشند؛ روش های مختلف جراحی را بیان می کنیم. همانطور که در تصویر زیر می بینید، زاویه سازی فک و صورت، فک پایین را بسیار زیبا و خوش فرم نشان می دهد.

نمی توان منکر زیبایی صورت های زاویه دار شد. بخصوص که در افرادی که کار مدلینگ انجام می دهند و مرتب در رسانه ها هستند، قابل مشاهده است. اما بهتر است قبل از تصمیم نهایی برای جراحی اطلاعات بیشتری داشته باشید و حتما با جراح فک مشورت کنید. در ادامه انواع روش های زاویه سازی صورت را می شماریم. در صورتی که به دنبال جراحی های دیگر زیبایی فک هستید مقاله جراحی عقب بردن فک پایین را مطالعه نمایید.

جراحی زاویه سازی صورت با کاشت پروتز

استفاده از پروتز برای زاویه دار کردن فک، تنها برای زیبایی کاربرد دارد. این کار برای افرادی مناسب است که بخواهند زاویه فک برجسته تری داشته باشند. اغلب این افراد، هیچ نقصی بطور مادرزاد در صورت خود ندارند و تنها برای زیبایی این عمل را انجام میدهند. اما ممکن است برخی دیگر به دلایل ژنتیکی یا رشد نامتقارن، دچار اختلال رشد استخوان فک در یک سمت یا هر دو سمت صورت شوند. در این حالت غیر از استخوان، زاویه فک نیز دچار نقص می شود. در صورت بروز این نقص، برای رفع این عدم تقارن، می توان از پروتز به طور یک طرفه و یا دو طرفه استفاده کرد.

انواع پروتز

پروتز پلی اتیلنی

پروتز پلی اتیلن (porous polyethylene chin implant) با نام تجاری “مدپور” (Medpor)  شناخته شده هستند. یکی از بهترین پروتزهایی است که توسط جراحان در ایران برای زاویه سازی صورت استفاده می شود. این پروتز در انواع مدل ها و اندازه ها موجود است. این قابلیت را دارد که بتوان آن را برای هر شخص به طور منحصر به فرد طراحی و برش داد. قطعا همین ویژگی های مناسب باعث محبوبیت این نوع پروتز در بین جراحان و بیماران شده است.

پروتز سیلیکونی

پروتز سیلیکونی نوع دیگری از پروتزهای رایج برای زاویه سازی صورت در کشور است. تفاوت آن با پروتز پلی اتیلنی این است که قابلیت شکل پذیری ندارد. با وجود اینکه قرار دادن این نوع پروتز و کار کردن با آن برای جراح راحت تر است. اما به دلیل گفته شده، از محبوبیت کمتری برخوردار است.

چگونگی کاشت پروتز زاویه سازی فک

جراحی کاشت پروتز در فک، اکثرا تحت بیهوشی عمومی انجام می پذیرد. ایتدا یک برش کوچک داخل دهان ایجاد می شود سپس پروتز توسط جراح فک در محل مناسب قرارداده می شود. نکته قابل توجه این است که هیچگونه ردی از بریدگی روی صورت بیمار نمی ماند زیرا در داخل دهان ایجاد می شود. برای ممانعت از تغییر احتمالی جایگاه پروتز، بوسیله پیچ در محل خود ثابت می شود. البته ممکن است لازم نباشد اما معمولا جراح این کار را انجام می دهد.

در ویدئویی که قرار داده ایم بهترین روش زاویه سازی صورت توضیح داده شده است. امروزه معیارهای زیبایی بسیارتغییر کرده اند. دامنه جراحی های زیبایی از لیفت پوست و جراحی بینی گذر کرده؛ و به تغییر حالت چشم و گوش، عمل زاویه فک  و صورت و غیره کشیده شده است. البته نباید فراموش کنیم که جراحی زیبایی نزد متخصصین امر، بسیار تاثیر شگرفی بر زیبایی صورت افراد دارد.
به همین منظور برای ارتقاء سطح اطلاعات عزیزانی که قصد دارند جراحی زاویه سازی صورت یا فک داشته باشند؛ روش های مختلف جراحی را بیان می کنیم.

همانطور که در تصویر می بینید، زاویه سازی فک و صورت، فک پایین را بسیار زیبا و خوش فرم نشان می دهد.

عمل زاویه فک

نمی توان منکر زیبایی صورت های زاویه دار شد. بخصوص که در افرادی که کار مدلینگ انجام می دهند و مرتب در رسانه ها هستند، قابل مشاهده است. اما بهتر است قبل از تصمیم نهایی برای جراحی هم اطلاعات بیشتری داشته باشید و هم اینکه با جراح فک مشورت کنید. در ادامه انواع روش های زاویه سازی صورت را می شماریم. در صورتی که به دنبال جراحی های دیگر زیبایی فک هستید مقاله جراحی عقب بردن فک پایین را مطالعه نمایید.

شما میتوانید همین حالا سوالات خود را از طریق ارسال پیام از مشاورین ما بپرسید لطفا به صفحه تماس با ما مراجعه کرده و فرم ارسال پیام را پرکنید.

دوست داری بدونی هزینه جراحی فک چقدر است ؟

تو این مقاله عوامل تاثیر گذار در هزینه جراحی فک را به تفکیک بررسی کردیم برای مشاهده کلیک کنید

عمل زاویه فک و صورت با کاشت پروتز

استفاده از پروتز برای زاویه دار کردن فک، تنها برای زیبایی کاربرد دارد. این کار برای افرادی مناسب است که بخواهند زاویه فک برجسته تری داشته باشند. اغلب این افراد، هیچ نوع نقصی بطور مادرزاد در صورت خود ندارند و تنها برای زیبایی این عمل را انجام می دهند. اما ممکن است برخی دیگر به دلایل ژنتیکی یا رشد نامتقارن، دچار اختلال رشد استخوان فک در یک سمت یا هر دو سمت صورت شوند. در این حالت غیر از استخوان، زاویه فک نیز دچار نقص می شود. در صورت بروز این نقص، برای رفع این عدم تقارن، می توان از پروتز به طور یک طرفه و یا دو طرفه استفاده کرد.

انواع پروتز

پروتز پلی اتیلنی

پروتز پلی اتیلن (porous polyethylene chin implant) با نام تجاری “مدپور” (Medpor)  شناخته شده هستند. یکی از بهترین پروتزهایی است که توسط جراحان در ایران برای زاویه سازی صورت استفاده می شود. این پروتز در انواع مدل ها و اندازه ها موجود است. این قابلیت را دارد که بتوان آن را برای هر شخص به طور منحصر به فرد طراحی و برش داد. قطعا همین ویژگی های مناسب باعث محبوبیت این نوع پروتز در بین جراحان و بیماران شده است.

پروتز سیلیکونی

پروتز سیلیکونی نوع دیگری از پروتزهای رایج برای زاویه سازی صورت در کشور است که تفاوت آن با پروتز پلی اتیلنی این است که قابلیت شکل پذیری ندارد. با وجود اینکه قرار دادن این نوع پروتز و کار کردن با آن برای جراح راحت تر است اما به دلیل گفته شده، از محبوبیت کمتری برخوردار است.

چگونگی کاشت پروتز زاویه سازی فک

جراحی کاشت پروتز در فک، اکثرا تحت بیهوشی عمومی انجام می پذیرد. ایتدا یک برش کوچک در داخل دهان ایجاد می شود سپس پروتز توسط جراح فک در محل مناسب قرار داده می شود. نکته قابل توجه این است که هیچگونه ردی از بریدگی روی صورت بیمار نمی ماند زیرا در داخل دهان ایجاد می شود. برای ممانعت از تغییر احتمالی جایگاه پروتز، بوسیله پیچ در محل خود ثابت می شود. البته ممکن است لازم نباشد اما معمولا جراح این کار را انجام می دهد.

دیگر روش های زاویه دار کردن فک

اما روش های دیگری نیز برای زاویه دار کردن صورت وجود دارد.

جهت زاویه دار کردن فک، بح جز پروتز، از تزریق چربی و ژل و از نخ های مخصوص حجم دهنده مانند نخ های لیفت می توان استفاده نمود. معمولا از این روش ها در مواقعی که برای زاویه سازی، تغییر زیادی لازم نیست، استفاده می شود. از بین متدهای فوق، تزریق چربی اثر طولانی تری نسبت به استفاده از نخ و تزریق ژل دارد. اگر از این دو روش استفاده شود هر چندوقت یکبار نیاز به تزریق مجدد دارد. البته نتیجه دلخواه بیشتر با تزریق پروتز حاصل می گردد.

جراحی زاویه سازی صورت

مزایای کاشت پروتز

نکته مهم این است که پروتز برای زاویه سازی صورت موجب نمایان شدن یا برجسته شدن بیشتر اسکلت استخوانی می شود. در حالی که استفاده از روش های دیگر، باعث ضخامت بافت نرمی که روی استخوان قرار گرفته، می شود. برجستگی اسکلت با حرکت سر و چرخش گردن به اطراف، کاملا ثابت می ماند و تمایز و زیبایی خود را حفظ می کند. در صورتی که بافت نرم روی استخوان، می تواند چند میلی متری به اطراف ممکن است جابه جا شود. درواقع جا به جایی گردن به اطراف و بالا و پایین باعث تغییر مکان برجستگی می شود.

به نکته مهم این است که پروتز برای زاویه سازی صورت موجب نمایان شدن یا برجسته شدن بیشتر اسکلت استخوانی می شود. در حالی که استفاده از روش های دیگر، باعث ضخامت بافت نرمی که روی استخوان قرار گرفته، می شود. برجستگی اسکلت با حرکت سر و چرخش گردن به اطراف، کاملا ثابت می ماند و تمایز و زیبایی خود را حفظ می کند. در صورتی که بافت نرم روی استخوان، می تواند چند میلی متری به اطراف ممکن است جابه جا شود. درواقع جا به جایی گردن به اطراف و بالا و پایین باعث تغییر مکان برجستگی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

نوشته های مرتبط
فهرست
Call Now Button