هزینه جراحی فک سال 1402

هزینه جراحی فک

هزینه جراحی فک یکی از موارد پزشکی است، ای نوع عمل جراحی را افراد برای تصحیح مشکلات فکی و دندانی انجام می‌ دهند.
هزینه‌های مرتبط با این نوع جراحی می‌تواند برای بسیاری از بیماران یک عامل تصمیم‌گیری مهم باشد. در این مقاله، به بررسی انواع مختلف هزینه‌ جراحی فک پرداخته و عوامل تاثیرگذار در تعیین هزینه‌ها را بررسی خواهیم کرد. همچنین، راه‌هایی برای مدیریت و کاهش هزینه‌های مرتبط با جراحی فک نیز مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

 

جراحی فک در موارد مختلفی انجام می‌شود. این موارد شامل موارد زیر می‌شوند:

 • اگر دندان‌های شما به نحوی کج یا نامناسب در فکتان قرار دارند و این موضوع مشکلاتی در دندان‌ها ایجاد کرده یا به مشکلات زیبایی منجر شده است.
 • مشکلاتی مثل فک‌های تنگ، فک پیش فرازی (overbite) یا فک عقب‌فرازی (underbite) دارید.
 • تمایل دارید جراحی فک را برای بهبود زیبایی چهره و نمایشی‌تر شدن اعضای صورتی‌تان انجام دهید. که می تواند شامل جراحی‌هایی مثل جراحی فک پایین‌آوری (jaw reduction) باشد.
 • در مواردی که مشکلات تنفسی ناشی از تنگی مسیرهای هوایی در فک و گلو داشته باشید، جراحی فک می‌تواند به بهبود تنفس کمک کند.

زمان انجام جراحی فک بستگی به نوع و جدیت مشکل، سن، و توصیه‌های پزشک شما دارد. پزشک شما می‌تواند پس از ارزیابی و تشخیص مشکل شما، زمان مناسب برای انجام جراحی را تعیین کند.

 

معرفی دکتر مانی آرش راد، متخصص در جراحی فک

هزینه جراحی فک و صورت، طولانی ترين و سخت ترين دوره ها را بين رشته های تخصصی پزشكی و دندانپزشكی دارد، بنابراین برای انتخاب یک پزشک با سابقه و معتبر در این زمینه می بایست مشاوره های لازم را دریافت کنید.

دکتر مانی آرش راد از جمله پزشکان دارای سابقه و تجربه در زمینه جراحی زیبایی صورت هستند، کلینیک دکتر راد واقع در سعادت آباد تهران است، شما می توانید برای جراحی فک مشاوره تخصصی با ایشان داشته باشید.

هنگامی که به دلیل مشکلات فکی، دندانی، تنفسی، گفتار یا جویدن غذا و غیره به جراح فک و صورت یا گاها سایر پزشکان مراجعه می‌نمایید؛ هیچ تصوری از نوع بیماری و روش یا روش‌های درمانی آن و همچنین هزینه جراحی فک در سعادت آباد (قیمت جراحی فک) در ابتدای امر ندارید.

معمولا مشکلات فکی به همراه مشکلات دندان و صورت نیز هستند. به این معنی که ممکن است به ارتودنسی یا جراحی دهان و دندان و حتی گاهی نیاز به جراحی زیبایی صورت نیز نیاز داشته باشید. بنابراین بدون معاینه اولیه و بررسی رکوردها و آزمایشات نمی‌توان به طور دقیق قیمت جراحی فک یا به طور کلی هزینه کل درمان را اعلام کرد.
اما بطور خلاصه انواع مهم جراحی فک را بیان کرده و به صورت حدودی هزینه جراحی فک را بیان می کنیم.

انواع کلی جراحی فک

 • جراحی فک بالای جلو آمده
 • جراحی فک بالای عقب رفته
 • جراحی فک پایین جلو آمده
 • جراحی فک پایین عقب رفته
 • جراحی فک بالا و فک پایین با هم
 • جراحی انحراف فک
 • جراحی چانه
 • لبخند لثه ای
 • جراحی انواع مال اکلوژن

به طور کلی جراحی فک در این موارد انجام می‌پذیرد. ممکن است با تشخیص جراح فک و صورت ارتودنسی نیز لازم باشد. که مسلما اضافه شدن ارتودنسی یا هر مورد دیگری به درمان اضافه شود، هزینه آن به هزینه جراحی فک اضافه می شود.

به طور مثال برای جراحی فک بالای جلو آمده، گاها لازم است یک دوره ارتودنسی قبل و بعد از جراحی انجام گیرد. پس از دوره اول جراحی فک انجام می شود و پس از آن دوباره باید مرتب‌سازی دندان‌ها انجام شود.

گذشته از این، سختی جراحی نیز روی قیمت جراحی فک بسیار اثرگذار است. اگر آسیب‌های وارد شده به فک زیاد باشد، هزینه آن بیشتر می شود. به طور مثال اگر استخوان فک تحلیل رفته باشد، باید با روش‌های نوین شبیه سازی سه بعدی این عمل انجام شود.

دکتر مانی آرش راد جز معدود جراحان فک هستند که در ایران از این روش برای ساخت و تولید جایگزین برای استخوان فک استفاده می کنند. این شبیه‌سازی و مواد تشکیل دهنده جایگزین استخوان و پیچ و پلاک‌های استفاده شده برای تثبیت کردن فک، هزینه‌های اضافه هستند.

برای دریافت مشاوره جهت انجام جراحی زاویه سازی صورت و عمل بوکال فت می توانید به کلینیک دکتر مانی آرش راد مراجعه کنید.

هزینه‌هایی که قیمت جراحی را تعیین می‌کنند:

در بخش قبل کمی درباره مواردی که در هزینه جراحی فک موثر هستند توضیح دادیم. در این بخش سعی می کنیم عوامل را بصورت موردی بیان کرده و توضیح دهیم:

هزینه آزمایش ها و تصویربرداری قبل از عمل

عمل جراحی فک دارای پیچیدگی هایی می باشد که برای نتیجه گیری دقیق و بی نظیر از عمل و ایجاد کمترین آسیب، نیاز به تصویر برداری اشعه X، تهیه نمونه های کامپیوتری و گچی و CT اسکن سه بعدی می باشد. بنابراین تمام موارد بیان شده، هزینه مجزایی داشته و به هزینه عمل اضافه می گردد.

هزینه های جراحی فک

هزینه مدل سازی یا شبیه سازی

برای اینکه جراحی دقیق انجام گیرد یک سری مدل سازی نیاز است تا پس از برش استخوان‌ها و جابجایی آنها، بصورت دقیق در جای خود قرار گیرد. در برخی موارد خصوصا برای بیمارانی که فک آن‌ها دچار تحلیل شده است؛ به عنوان جایگزین استخوان فک مدل فیزیکی ساخته از مواد بی ضرر برای بدن، ساخته می‌شود.

هزینه پیچ و پلاک فک

پس از انجام جراحی و جابجایی استخوان فک، باید فک توسط پیچ و پلاک ها در جای خود فیکس و تثبیت شوند. هزینه این پیچ و پلاك ( و حتى تهیه آن ها ) در مواردى كه جراحی فك در بیمارستان آموزشی انجام می‌شود به عهده بیمار است. البته در موارد خصوصی معمولا هزینه مواد مصرفی روى جراحی فک محاسبه می‌شود.

هزینه جراح

قطعا جراح فکی که انتخاب می کنید مهمترین اقدام شما برای شروع جراحی است. مجرب بودن و به روز بودن جراح بسیار حائز اهمیت است. زیرا او می‌تواند سختی های جراحی و دوران پس از آن را برای شما کاهش دهد.

هزینه های جراحی فک توسط دکتر مانی آرش راد

هزینه بیمارستان

بیماران نیازمند جراحی فك ( مخصوصا جراحی فك بالا و پایین ) معمولا نیازمند حداقل یك شب بسترى در بیمارستان می‌باشند. بیمار صبح روز عمل در بیمارستان بسترى می‌شود و پس از انجام جراحی فك در اتاق ریكاورى به هوش می‌آید و سپس به بخش منتقل می‌شود.

شب را در بیمارستان می‌ماند و معمولا فرداى روز عمل فك مرخص می‌شود. هزینه بسترى در بیمارستان نیز باید جزو هزینه جراحی فک محسوب شود.

قیمت جراحی در بیمارستان دولتی

در بیمارستان هاى دولتی افرادى كه بیمه هاى خاص همچون بیمه تکمیلی دارند می‌توانند جراحى فك و صورت خود را با قیمت نسبتا پایینی انجام دهند.

بطور مثال بیمه نیروهای مسلح، بیمه طلایی معلمان و بیمه های تکمیلی که هزینه های جراحی را تحت پوشش قرار می‌دهند. در این حالت قیمت جراحی فک در بیمارستان‌های دولتی حدود یك چهارم هزینه هاى جراحی فك بیمار در بخش خصوصی می‌باشد.

هزینه جراحی در بیمارستان خصوصی

اما در بخش خصوصی علیرغم وجود جداول محاسباتی هزینه جراحی فک ، این موضوع که جراح در چه بیمارستان خصوصی جراحی فک را انجام می دهد، اهمیت دارد. پس از مشخص شدن هزینه جراحی فک ، به بیمارستان مراجعه نموده و مراحل بستری را انجام می دهید.

هزینه هاى جراحی فک در این نوع عمل فك بیشتر از انواع دیگر است. البته این حالت شایع‌ترین مسیر انجام جراحی فک و صورت در كشورمان نیز هست.

معضلات نکشیدن دندان عقل

اگر دندون عقلت رو هنوز نکشیدی فکر میکنی جاش امن، پس بهتره این مقاله رو بخونی

بیمه تکمیلی

همانطور که می دانید بیمه های تکمیلی، جراحی های زیبایی را تحت پوشش قرار نمی دهد. پس اگر ماهیت جراحی فک شما زیبایی باشد، تحت پوشش نخواهید بود. اما اگر به دلایل درمانی باشد می توانید از بیمه خود هزینه های جراحی را دریافت نمایید.

کافی پس از جراحی مدارک پرداختی خود را دریافت کرده و نزد شرکت بیمه گذار خود بروید.

قیمت جراحی فک توسط دکتر مانی آرش راد

حداقل قیمت جراحی فک در سال 1400

حداقل قیمت جراحی فک در سال 99 برای یک فک بین 15 تا 20 میلیون تومان بوده است. همچنین حداقل هزینه جراحی دو فک تقریبا از 30 میلیون تومان آغاز می شود. البته سیر صعودی ارز، مسئله کرونا ویروس باعث افزایش هزینه خدمات پزشکی شده بود.

حداقل قیمت جراحی فک در سال 1402

هزینه جراحی فک کاملا متغیر بوده و توسط متخصص و بعد از بررسی اسکن صورت، قابل ارزیابی است.

عموما اصلی ترین عامل متغیر بودن قیمت جراحی فک، متخصصان و تیم مجرب آن مجموعه می باشند، به دلیل حساسیت جراحی فک بسیاری از افزاد مستعد هستند که تیغ جراحی را به دست یک متخصص با سابقه بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

نوشته های مرتبط
فهرست
Call Now Button