هزینه جراحی فک

هزینه جراحی فک | دکتر مانی آرش راد

هزینه جراحی فک | دکتر مانی آرش راد

هنگامی که به دلیل مشکلات فکی، دندانی، تنفسی، گفتار یا جویدن غذا و غیره به جراح فک و صورت یا گاها سایر پزشکان مراجعه می‌نمایید؛ هیچ تصوری از نوع بیماری و روش یا روش‌های درمانی آن و همچنین هزینه جراحی فک (قیمت جراحی فک) در ابتدای امر ندارید.

معمولا مشکلات فکی به همراه مشکلات دندان و صورت نیز هستند. به این معنی که ممکن است به ارتودنسی یا جراحی دهان و دندان و حتی گاهی نیاز به جراحی زیبایی صورت نیز نیاز داشته باشید. بنابراین بدون معاینه اولیه و بررسی رکوردها و آزمایشات نمی‌توان به طور دقیق قیمت جراحی فک یا به طور کلی هزینه کل درمان را اعلام کرد.
اما بطور خلاصه انواع مهم جراحی فک را بیان کرده و به صورت حدودی هزینه جراحی فک را بیان می کنیم.

انواع کلی جراحی فک

  • جراحی فک بالای جلو آمده
  • جراحی فک بالای عقب رفته
  • جراحی فک پایین جلو آمده
  • جراحی فک پایین عقب رفته
  • جراحی فک بالا و فک پایین با هم
  • جراحی انحراف فک
  • جراحی چانه
  • لبخند لثه ای
  • جراحی انواع مال اکلوژن

به طور کلی جراحی فک در این موارد انجام می‌پذیرد. ممکن است با تشخیص جراح فک و صورت ارتودنسی نیز لازم باشد. که مسلما اضافه شدن ارتودنسی یا هر مورد دیگری به درمان اضافه شود، هزینه آن به هزینه جراحی فک اضافه می شود.

به طور مثال برای جراحی فک بالای جلو آمده، گاها لازم است یک دوره ارتودنسی قبل و بعد از جراحی انجام گیرد. پس از دوره اول جراحی فک انجام می شود و پس از آن دوباره باید مرتب‌سازی دندان‌ها انجام شود.

گذشته از این، سختی جراحی نیز روی قیمت جراحی فک بسیار اثرگذار است. اگر آسیب‌های وارد شده به فک زیاد باشد، هزینه آن بیشتر می شود. به طور مثال اگر استخوان فک تحلیل رفته باشد، باید با روش‌های نوین شبیه سازی سه بعدی این عمل انجام شود.

دکتر مانی آرش راد جز معدود جراحان فک هستند که در ایران از این روش برای ساخت و تولید جایگزین برای استخوان فک استفاده می کنند. این شبیه‌سازی و مواد تشکیل دهنده جایگزین استخوان و پیچ و پلاک‌های استفاده شده برای تثبیت کردن فک، هزینه‌های اضافه هستند.

برای دریافت مشاوره جهت انجام جراحی زاویه سازی صورت و عمل بوکال فت می توانید به کلینیک دکتر مانی آرش راد مراجعه کنید.

هزینه‌هایی که قیمت جراحی را تعیین می‌کنند:

در بخش قبل کمی درباره مواردی که در هزینه جراحی فک موثر هستند توضیح دادیم. در این بخش سعی می کنیم عوامل را بصورت موردی بیان کرده و توضیح دهیم:

هزینه آزماش ها و تصویربرداری قبل از عمل

عمل جراحی فک دارای پیچیدگی هایی می باشد که برای نتیجه گیری دقیق و بی نظیر از عمل و ایجاد کمترین آسیب، نیاز به تصویر برداری اشعه X، تهیه نمونه های کامپیوتری و گچی و CT اسکن سه بعدی می باشد. بنابراین تمام موارد بیان شده، هزینه مجزایی داشته و به هزینه عمل اضافه می گردد.

هزینه های جراحی فک

هزینه مدل سازی یا شبیه سازی

برای اینکه جراحی دقیق انجام گیرد یک سری مدل سازی نیاز است تا پس از برش استخوان‌ها و جابجایی آنها، بصورت دقیق در جای خود قرار گیرد. در برخی موارد خصوصا برای بیمارانی که فک آن‌ها دچار تحلیل شده است؛ به عنوان جایگزین استخوان فک مدل فیزیکی ساخته از مواد بی ضرر برای بدن، ساخته می‌شود.

هزینه پیچ و پلاک فک

پس از انجام جراحی و جابجایی استخوان فک، باید فک توسط پیچ و پلاک ها در جای خود فیکس و تثبیت شوند. هزینه این پیچ و پلاك ( و حتى تهیه آن ها ) در مواردى كه جراحی فك در بیمارستان آموزشی انجام می‌شود به عهده بیمار است. البته در موارد خصوصی معمولا هزینه مواد مصرفی روى جراحی فک محاسبه می‌شود.

هزینه جراح

قطعا جراح فکی که انتخاب می کنید مهمترین اقدام شما برای شروع جراحی است. مجرب بودن و به روز بودن جراح بسیار حائز اهمیت است. زیرا او می‌تواند سختی های جراحی و دوران پس از آن را برای شما کاهش دهد.

هزینه بیمارستان

بیماران نیازمند جراحی فك ( مخصوصا جراحی فك بالا و پایین ) معمولا نیازمند حداقل یك شب بسترى در بیمارستان می‌باشند. بیمار صبح روز عمل در بیمارستان بسترى می‌شود و پس از انجام جراحی فك در اتاق ریكاورى به هوش می‌آید و سپس به بخش منتقل می‌شود.

شب را در بیمارستان می‌ماند و معمولا فرداى روز عمل فك مرخص می‌شود. هزینه بسترى در بیمارستان نیز باید جزو هزینه جراحی فک محسوب شود.

قیمت جراحی در بیمارستان دولتی

در بیمارستان هاى دولتی افرادى كه بیمه هاى خاص همچون بیمه تکمیلی دارند می‌توانند جراحى فك و صورت خود را با قیمت نسبتا پایینی انجام دهند.

بطور مثال بیمه نیروهای مسلح، بیمه طلایی معلمان و بیمه های تکمیلی که هزینه های جراحی را تحت پوشش قرار می‌دهند. در این حالت قیمت جراحی فک در بیمارستان‌های دولتی حدود یك چهارم هزینه هاى جراحی فك بیمار در بخش خصوصی می‌باشد.

هزینه جراحی در بیمارستان خصوصی

اما در بخش خصوصی علیرغم وجود جداول محاسباتی هزینه جراحی فک ، این موضوع که جراح در چه بیمارستان خصوصی جراحی فک را انجام می دهد، اهمیت دارد. پس از مشخص شدن هزینه جراحی فک ، به بیمارستان مراجعه نموده و مراحل بستری را انجام می دهید.

هزینه هاى جراحی فک در این نوع عمل فك بیشتر از انواع دیگر است. البته این حالت شایع‌ترین مسیر انجام جراحی فک و صورت در كشورمان نیز هست.

هزینه های جراحی فک توسط دکتر مانی آرش راد

بیمه

همانطور که می دانید بیمه های تکمیلی، جراحی های زیبایی را تحت پوشش قرار نمی دهد. پس اگر ماهیت جراحی فک شما زیبایی باشد، تحت پوشش نخواهید بود. اما اگر به دلایل درمانی باشد می توانید از بیمه خود هزینه های جراحی را دریافت نمایید.

حداقل قیمت جراحی فک در سال 99

حداقل قیمت جراحی فک در سال 99 برای یک فک بین 15 تا 20 میلیون تومان بوده است. همچنین حداقل هزینه جراحی دو فک تقریبا از 30 میلیون تومان آغاز می شود. البته سیر صعودی ارز، مسئله کرونا ویروس باعث افزایش هزینه خدمات پزشکی شده بود.

حداقل قیمت جراحی فک در سال 1400

متاسفانه به دلایل زیاد همچون افزایش قیمت ارز، در نتیجه قیمت جراحی فک و هزینه های احتمالی آن نیز افزایش می یابد. از آنجا نمی توانیم هیچ چیز را پیش بینی نماییم بطور دقیق نمی توانیم بگوییم قیمت جراحی فک در سال 1400 چقدر است.

اما می توان گفت افزایش قابل توجهی خواهد داشت. این افزایش قیمت متوجه اکثر جراحی های درمانی و زیبایی هستند.

سوالات متداول:

آیا جراحی‌های فک سخت است؟

بسته به نوع عارضه فکی، این عمل می‌تواند سخت، تا حودی سخت و یا آسان باشد. در هر صورت با نهایت دقت و رعایت تمامی مراقبت‌های پزشکی همراه است.

این عمل جراحی چقدر طول می کشد؟

معمولا در حد سه یا چهار ساعت است. البته این موضوع نیز بستگی به سختی یا آسانی جراحی دارد.

دوره نقاهت پس از جراحی ناحیه فک چقدر است؟

دوره نقاهت بیشتر از نظر غذا خوردن اهمیت دارد. معمولا کبودی‌ها و درد بعد از مدت ۲ هفته‌ای کم می‌شود. بسیار اهمیت دارد که در این دوران به پشت بخوابید طوری که صورت روبه بالا باشد. به پهلو نخوابید.

مورد مهم دیگر در دوره نقاهت تغذیه درست است. مقاله مفصل تغذیه پس از جراحی فک را حتما مطالعه کنید. در این مقاله انواع غذاهایی که در دوره‌های مختلف نقاهت پس از جراحی فک بهتر است بخورید، آمده است.

قیمت جراحی فک توسط دکتر مانی آرش رادهزینه جراحی ناحیه فک با بیمه تامین اجتماعی کاهش می یابد؟

بیمه تامین اجتماعی معمولا با کلینیک‌های خاصی قرار دارد. همچنین با بیمارستان‌های دولتی. اگر در بیمارستان دولتی می‌خواهید جراحی شوید، باید بپرسید بیمه تامین اجتماعی در چه حد این عمل را پوشش می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

نوشته های مرتبط
فهرست
Call Now Button