هزینه جراحی فک

هزینه جراحی فک

هنگامی که به دلیل مشکلات فکی، دندانی، تنفسی، گفتار یا جویدن غذا و غیره به جراح فک و صورت یا گاها سایر پزشکان مراجعه می‌نمایید؛ هیچ تصوری از نوع بیماری و روش یا روش‌های درمانی آن و همچنین هزینه جراحی فک (قیمت جراحی فک) در ابتدای امر ندارید. معمولا مشکلات فکی به همراه مشکلات دندان نیز هستند. به این معنی که ممکن است به ارتودنسی نیز نیاز داشته باشید. بنابراین بدون معاینه اولیه و بررسی رکوردها و آزمایشات نمی‌توان به طور دقیق قیمت جراحی فک یا به طور کلی هزینه کل درمان را اعلام کرد.
اما بطور خلاصه انواع مهم جراحی فک را بیان کرده و به صورت حدودی هزینه درمان را بیان می کنیم.

انواع کلی جراحی فک

  • جراحی فک بالای جلو آمده
  • جراحی فک بالای عقب رفته
  • جراحی فک پایین جلو آمده
  • جراحی فک پایین عقب رفته
  • جراحی فک بالا و فک پایین با هم
  • جراحی انحراف فک
  • جراحی چانه
  • لبخند لثه ای
  • جراحی انواع مال اکلوژن

به طور کلی جراحی فک در این موارد انجام می‌پذیرد. ممکن است با تشخیص جراح فک و صورت ارتودنسی نیز لازم باشد. که مسلما اضافه شدن ارتودنسی یا هر مورد دیگری به درمان اضافه شود، هزینه آن به هزینه درمان فک اضافه می شود. به طور مثال برای جراحی فک بالای جلو آمده، گاها لازم است یک دوره ارتودنسی قبل و بعد از جراحی انجام گیرد. پس از دوره اول جراحی فک انجام می شود و پس از آن دوباره باید مرتب‌سازی دندان‌ها انجام  شود.
گذشته از این، سختی جراحی نیز روی قیمت جراحی فک بسیار اثرگذار است. اگر آسیب‌های وارد شده به فک زیاد باشد، هزینه آن بیشتر می شود. به طور مثال اگر استخوان فک تحلیل رفته باشد، باید با روش‌های نوین شبیه سازی سه بعدی این عمل انجام شود. که دکتر مانی آرش راد جز معدود جراحان فک هستند که در ایران از این روش برای ساخت و تولید جایگزین برای استخوان فک استفاده می کنند. این شبیه‌سازی و مواد تشکیل دهنده جایگزین استخوان و پیچ و پلاک‌های استفاده شده برای تثبیت کردن فک، هزینه‌های اضافه هستند.

هزینه هایی که قیمت جراحی فک را تعیین می کند:

در بخش قبل کمی درباره مواردی که در هزینه جراحی فک موثر هستند توضیح دادیم. در این بخش سعی می کنیم عوامل را بصورت موردی بیان کرده و توضیح دهیم:

هزینه آزماش ها و تصویربرداری قبل از عمل

عمل جراحی فک دارای پیچیدگی هایی می باشد که برای نتیجه گیری دقیق و بی نظیر از عمل و ایجاد کمترین آسیب، نیاز به تصویر برداری اشعه X، تهیه نمونه های کامپیوتری و گچی و CT اسکن سه بعدی می باشد. بنابراین تمام موارد بیان شده، هزینه مجزایی داشته و به هزینه عمل اضافه می گردد.

هزینه مدل سازی یا شبیه سازی

برای اینکه جراحی فک دقیق انجام گیرد یک سری مدل سازی نیاز است تا پس از برش استخوان‌ها و جابجایی آنها، بصورت دقیق در جای خود قرار گیرد. در برخی موارد خصوصا برای بیمارانی که فک آنها دچار تحلیل شده است؛ به عنوان جایگزین استخوان فک مدل فیزیکی ساخته از مواد بی ضرر برای بدن، ساخته می‌شود.

هزینه پیچ و پلاک فک

پس از انجام جراحی و جابجایی استخوان فک، باید فک توسط پیچ و پلاک ها در جای خود فیکس و تثبیت شوند. هزينه اين پيچ و پلاك ( و حتى تهيه آن ها ) در مواردى كه جراحي فك در بيمارستان آموزشی انجام می‌شود به عهده بيمار است. البته در موارد خصوصی معمولا هزينه مواد مصرفی روى جراحی فک محاسبه می‌شود.

هزینه جراح فک

قطعا جراح فکی که انتخاب می کنید مهمترین اقدام شما برای شروع جراحی است. مجرب بودن و به روز بودن جراح بسیار حائز اهمیت است. زیرا او می‌تواند سختی های جراحی و دوران پس از آن را برای شما کاهش دهد.

هزینه بیمارستان

بیماران نیازمند جراحی فك ( مخصوصا جراحي فك بالا و پايين ) معمولا نيازمند حداقل يك شب بسترى در بيمارستان می‌باشند. بیمار صبح روز عمل در بيمارستان بسترى می‌شود و پس از انجام جراحي فك در اتاق ريكاورى به هوش می‌آید و سپس به بخش منتقل می‌شود.
شب را در بيمارستان می‌ماند و معمولا فرداى روز عمل فك مرخص می‌شود. هزينه بسترى در بيمارستان نيز باید جزو هزينه هاى جراحي فك محسوب شود.

قیمت جراحی فک در بیمارستان دولتی

در بيمارستان هاى دولتی افرادى كه بيمه هاى خاص همچون بیمه تکمیلی دارند می‌توانند جراحى فك و صورت خود را با قيمت نسبتا پایینی انجام دهند.

بطور مثال بیمه نیروهای مسلح، بیمه طلایی معلمان و بیمه های تکمیلی که هزینه های جراحی را تحت پوشش قرار می‌دهند. در این حالت قیمت جراحی فک در بيمارستان‌های دولتی حدود يك چهارم هزينه هاى جراحي فك بيمار در بخش خصوصی می‌باشد.

 

هزینه جراحی فک در بیمارستان خصوصی

اما در بخش خصوصی عليرغم وجود جداول محاسباتی هزینه جراحی، این موضوع که جراح در چه بیمارستان خصوصی جراحی فک را انجام می دهد، اهمیت دارد. پس از مشخص شدن هزینه جراحی، به بیمارستان مراجعه نموده و مراحل بستری را انجام می دهید.

هزينه هاى جراحي فك در اين نوع عمل فك بيشتر از انواع ديگر است. البته اين حالت شايع‌ترين مسير انجام جراحي فك و صورت در كشورمان نیز هست.

بیمه

همانطور که می دانید بیمه های تکمیلی، جراحی های زیبایی را تحت پوشش قرار نمی دهد. پس اگر ماهیت جراحی فک شما زیبایی باشد، تحت پوشش نخواهید بود. اما اگر به دلایل درمانی باشد می توانید از بیمه خود هزینه های جراحی را دریافت نمایید.

حداقل قیمت جراحی فک در سال 99

حداقل قیمت جراحی فک در سال 99 برای یک فک بین 15 تا 20 میلیون تومان بوده است. همچنین حداقل هزینه جراحی دو فک تقریبا از 30 میلیون تومان آغاز می شود. البته سیر صعودی ارز، مسئله کرونا ویروس باعث افزایش هزینه خدمات پزشکی شده بود.

حداقل قیمت جراحی فک در سال 1400

متاسفانه به دلایل زیاد همچون افزایش قیمت ارز، در نتیجه قیمت جراحی فک و هزینه های احتمالی آن نیز افزایش می یابد. از آنجا نمی توانیم هیچ چیز را پیش بینی نماییم بطور دقیق نمی توانیم بگوییم قیمت جراحی فک در سال 1400 چقدر است. اما می توان گفت افزایش قابل توجهی خواهد داشت. این افزایش قیمت متوجه اکثر جراحی های درمانی و زیبایی هستند.

سوالات متداول:

آیا جراحی فک سخت است؟

بسته به نوع عارضه فکی، این عمل می‌تواند سخت، تا حودی سخت و یا آسان باشد. در هر صورت با نهایت دقت و رعایت تمامی مراقبت‌های پزشکی همراه است.

جراحی فک چقدر طول می کشد؟

معمولا در حد سه یا چهار ساعت است. البته این موضوع نیز بستگی به سختی یا آسانی جراحی دارد.

دوره نقاهت پس از جراحی فک چقدر است؟

دوره نقاهت بیشتر از نظر غذا خوردن اهمیت دارد. معمولا کبودی‌ها و درد بعد از مدت ۲ هفته‌ای کم می‌شود. بسیار اهمیت دارد که در این دوران به پشت بخوابید طوری که صورت روبه بالا باشد. به پهلو نخوابید. مورد مهم دیگر در دوره نقاهت تغذیه درست است. مقاله مفصل تغذیه پس از جراحی فک را حتما مطالعه کنید. در این مقاله انواع غذاهایی که در دوره‌های مختلف نقاهت پس از جراحی فک بهتر است بخورید، آمده است.

هزینه جراحی فک با بیمه تامین اجتماعی کاهش می یابد؟

بیمه تامین اجتماعی معمولا با کلینیک‌های خاصی قرار دارد. همچنین با بیمارستان‌های دولتی. اگر در بیمارستان دولتی می‌خواهید جراحی شوید، باید بپرسید بیمه تامین اجتماعی در چه حد این عمل را ساپورت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

نوشته های مرتبط
فهرست
Call Now Button