عمل ساکشن غبغب

ساکشن غبغبغبغب، به چربی‌های اضافه زیر چانه و روی گردن گفته می‌شود. وجود این چربی‌ها باعث می‌شود چانه بزرگتر به نظر برسد. دلایل وجود این چربی‌های اضافه می‌تواند متنوع باشد. به طور مثال می‌تواند افزایش وزن، عوامل ارثی، آناتومی بدن و همچنین موقعیت مجاری هوایی باشد. در این مطلب دکتر مانی آرش راد، جراح فک و صورت و زیبایی، در مورد عمل ساکشن غبغب بیشتر توضیح می‌دهند.

عمل ساکشن غبغب بسیار تاثیر چشمگیری بر زیبایی صورت دارد. زیرا ظاهر گردن و چانه و همچنین خط فک را زیبا می‌سازد. در واقع به گونه‌ای خط فک و صورت را بهبود می‌بخشد. عمل ساکشن غبغب بسیار ساده است. یک برش بسیار کوچک انجام می‌شود که آثار آن به هیچ عنوان باقی نمی‌ماند. اگر به دنبال مشخص شدن خط فک صورت هستید یا به طور کلی می‌خواهید عمل زیبایی روی کل صورت انجام بدهید، می‌توان ساکشن غبغب را با سایر جراحی زیبایی ترکیب کرد. به طور مثال می‌توانیم عمل بوکال فت داشته باشیم که بسیار بر زیبایی صورت تأثیر گذار است. یا برخی نیاز به لیفت صورت و گردن، پروتز چانه یا جراحی چانه دارند. تمامی اینها در کنار ساکشن غبغب می تواند چهره‌ای زیباتر به شما بدهد.

روش های مختلف ساکشن غبغب یا عمل غبغب

ساکشن غبغب: ساکشن غبغب، تحت بیحسی موضعی انجام می گیرد. معمولا سرپایی و طی یک ساعت یا کمی بیشتر انجام می‌شود. با این روش، چربی‌هایی که در زیر پوست و در ناحیه چانه و گردن قرار دارند، خارج می‌شوند. در این روش جراح پس از ایجاد یک برش کوچک روی پوست، به کمک یک لوله نازک، چربی‌های اضافه را ساکشن می‌کند. پس از انجام این عمل پوست منقبض و سفت می‌شود و خط فک مشخص می گردد. به جای اینکه از لوازم آرایشی برای کانتور کردن گردن و چانه استفاده کنید به این روش مشکلات چانه و گردن شما رفع می‌شود. در واقع تاثیر دائمی‌تری نسبت به آرایش دارد و همچنین هزینه مداوم آرایشگاه را کم می‌کند.

لیفت گردن: لیفت گردن معمولاً با لیفت صورت ترکیب می‌شود. لیفت گردن نوعی از جراحی است که با هدف از بین بردن پوست اضافی گردن و سفت کردن عضلات گردن انجام می‌گیرد.

لیفت صورت: لیفت صورت بگونه‌ای جراحی کشیدن پوست شل صورت و خارج کردن چربی اضافی است. این کار باعث می‌شود که غبغب از بین برود. معمولا این جراحی با بیهوشی عمومی انجام می‌گیرد. ممکن است در مواقعی نیز فقط با بی حسی موضعی قابل انجام باشد.

ساکشن غبغب باعث بهبود موارد زیر می‌شود:

بهبود ظاهر گردن و خط فک، رفع شلی و افتادگی پوست گردن، بهبود ضخامت و پری در ناحیه گردن و در نهایت جوانتر شدن.

پس از انجام جراحی، معمولا دو هفته کبودی و تورم وجود دارد. پس از آن دیگر غبغب، همانی است که شما می‌خواستید.

مطالب پیشنهادی: جراحی صورت

آیا عمل ساکشن غبغب دائمی است؟

بله. ساکشن غبغب یک عمل دائمی است و چربی‌ها به صورت دائمی خارج می‌شوند. فقط در زمانی که شخص مجدداً دچار اضافه وزن شود ممکن است شاهد رشد چربی در ناحیه غبغب باشیم.

آیا ساکشن غبغب خطرناک است؟

این جراحی معمولاً بی خطر است. البته همه جراحی‌ها به نوبه خود ممکن است خطراتی مانند خونریزی، عفونت، کبودی و غیره را در بر داشته باشند. اما تا به الان در مورد جراحی‌های ساکشن غبغب دکتر مانی آرش راد، خوشبختانه شاهد چنین مواردی نبودیم.

آیا عمل غبغب درد دارد؟

ممکن است کمی التهاب و تورم وجود داشته باشد. اما درد زیادی ندارد. معمولا اگر درد مختصری هم وجود داشته باشد، پس از یکی دو روز برطرف می‌شود.

ساکشن غبغب با چه عمل‌هایی انجام می‌شود؟

این کاملاً به آناتومی صورت و نیاز شخص بستگی دارد که غبغب مضاعف چگونه درمان گردد. ممکن است تنها با ساکشن غبغب این مشکل مرتفع شود. اما گاهی ممکن است در کنار آن جراحی‌های دیگر مثل لیفت صورت، لیفت گردن یا حتی تزریق چربی یا پروتز و غیره انجام گیرد. گاهی حتی ممکن است که به جای ساکشن غبغب نیاز باشد که تنها لیفت صورت و لیفت گردن انجام شود.

هزینه ساکشن غبغب

هزینه این عمل نسبت به سایر عمل‌ها کمتر است. برای این کار روی شماره واتس اپ (کناره سمت چپ سایت) کلیک کنید. یا حتی از طریق دایرکت اینستاگرام، عکس غبغب و صورت خود را ارسال کنید تا مشاوره و قیمت بگیرید.

قبل از عمل ساکشن غبغب باید چه کار کرد؟

تمامی اقدامات لازم قبل از جراحی، در جلسه مشاوره به شما گفته خواهد شد. اما به طور کلی باید از مصرف دخانیات، نوشیدنی‌های الکل‌دار یا آسپرین که رقیق کننده خون است خودداری کنید.

اقدامات پس از عمل غبغب

از آنجایی که عمل ساکشن یک عمل سرپایی با بی حسی موضعی است، عوارض زیادی ندارد. همچنین به مراقبت‌های شدید و طولانی مدت نیز نیاز ندارد.

  • به مدت دو هفته هیچ‌گونه کار یا ورزش سنگین انجام ندهید.
  • بعد از چند روز می‌توانید کم کم پیاده روی کنید.
  • برای تسکین درد و تورم می‌توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
  • هنگام خوابیدن سر شما رو به بالا یا رو به سقف باشد.
  • تا دو هفته کبودی و تورم در ناحیه جراحی شده وجود دارد.
  • به کمک پمادی که جراح تجویز می‌کند و استعمال آن در ناحیه برش‌ها؛ سریعتر بهبود می‌یابید.
  • بعد از عمل به مدت یک روز کامل استراحت مطلق داشته باشید.

کشیدن دندان عقل بدون جراحی

برای اطلاع از شیوه کشیدن دندان عقل بدون جراحی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

نوشته های مرتبط
فهرست
Call Now Button