پیچ و پلاک های داخل فک

شاید یکی از سوال های معمول بیمارانی که جراحی فک داشته یا دارند این است که پیچ و پلاک های داخل فک خارج می شوند؟

همان طور که می دانید برای افرادی که به دلایل مختلفی همچون زیبایی یا شکستگی فک، جراحی می شوند؛ انواع پیچ و پلاک های داخل فک مورد استفاده قرار می گیرد. وجود این پیچ و پلاک ها پس از جراحی فک قطعا ضروری است. زیرا برای فکی که جراحی شده است باید برای مستحکم نگه داشتن آن باید استفاده شود.

مقاله مفصل چگونگی جراحی فک یا ارتوسرجری را حتما مطالعه نمایید.

در مدت زمانی که طول می کشد تا فک در جای خود قرار گیرد، این پیچ و پلاک ها نقش مهمی ایفا می کنند. پس از گذشت این مدت، درواقع نقش کاربردی آن ها به پایان می رسد. اما سوالی که مطرح می شود این است که لازم است آن ها خارج شوند یا خیر؟ در این ویدئو دکتر مانی آرش‌راد جراح فک و صورت به این سوال پاسخ داده‌اند.

کارخانه های سازنده پیچ و پلاک های داخل فک، آنها را به گونه ای طراحی کرده و می سازند که نیاز به خارج کردن نیست. درواقع اگر مشکلی نباشد به صورت مادام العمر در فک باقی می مانند. یعنی جنس این پیچ ها به صورتی است که وجود آن ها هیچ زیانی نخواهد داشت.

تنها در دو صورت ممکن است نیاز باشد این پیچ و پلاک ها خارج شوند:

  1. ممکن است بیمار خودش تمایل به خارج کردن آن ها داشته باشد.
  2. یا اینکه مشکلاتی همچون عفونت پیش آید که در نتیجه پزشک آن ها را از فک خارج می کند.

اگر نیاز یا الزام به خارج کردن باشد، باید حداقل یک سال از عمل جراحی گذشته باشد. پلاک ها را معمولا سرپایی هم می توان خارج کرد اما برای پیچ ها یک جراحی دیگر لازم است. اما اگر هیچ مشکلی نباشد، در کل نیازی به خارج کردن آن ها نیست. برای دریافت مشاوره جهت انجام جراحی زاویه سازی صورت و عمل بوکال فت می توانید به کلینیک دکتر مانی آرش راد مراجعه کنید.

درمان های دندانپزشکی

مورد دیگری که گاهی بیماران بخاطر آن ابراز نگرانی می کنند، دندانپزشکی است. معمولا نگران هستند که برای درمان های دندانپزشکی، این پیچ و پلیت ها اشکالی به وجود نمی آورند؟
پاسخ این سوال نیز خیر است. زیرا همانگونه که گفته شد به گونه ای قرار خواهند گرفت که مشکلی برای دندانپزشکی وجود ندارد.

مطالب پیشنهادی: جراحی صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

نوشته های مرتبط
فهرست
Call Now Button