تزریق چربی میکرفت و نانوفت

لبخند هالیوودی و تاثیر آن در زیبایی

تزریق چربی میکرفت و نانوفت یکی از جدیدترین متد ها در دنیایی زیبایی است که به واسطه تزیق چربی امکان پذیر می باشد. در واقع از فرآیندهایی که در حال حاضر به صورت بسیار گسترده ای برای برطرف کردن مشکلات زیبایی از آن استفاده می کنند تزریق چربی است،  روش های بسیاری برای تزریق چربی ابداع شده که از جمله آن ها می توان به تزریق چربی میکرفت و نانوفت اشاره کرد.

تزریق چربی میکرفت و نانوفت

 

تزریق چربی میکرفت و نانوفت به منظور تزریق چربی فواید و مزایای زیادی نسبت به روش سنتی تزریق چربی دارد؛ از همین رو امروز در این مطلب تصمیم داریم در مورد روش های نوین تزریق چربی به صورت نانوفت و میکروفت با یک دیگر صحبت کرده و مزایای این دو را با یک دیگر بررسی کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه این مطلب همراه ما باشید! برای دریافت مشاوره جهت انجام جراحی زاویه سازی صورت و عمل بوکال فت می توانید به کلینیک دکتر مانی آرش راد مراجعه کنید.

آشنایی با روش تزریق چربی با شیوه نانوفت و میکروفت

همانطور که در بالا هم به این مسئله اشاره کردیم تزریق چربی میکرفت و نانوفت  امروزه با استفاده از فرآیندهای نوین (نانوفت و میکروفت) انجام می شود. در این روش ها بعد از جدا کردن سلول های چربی از بافت منبع نسبت به روش های سنتی فرآیندهای بسیاری پشت سر گذاشته شده تا بتوان آن ها برای تزریق آماده کرد.

فرآیندهای اضافی صورت گرفته در تکنیک تزریق چربی میکرفت و نانوفت که در جداسازی و استخراج بافت های چربی، ماندگاری و بازدهی این روش ها را تا حد قابل توجهی افزایش می دهد. استفاده از این روش‌ها جهت جراحی زیبایی صورت به منظور برطرف سازی کبودی، سیاهی و گودی زیر چشم نسبت به دیگر روش های موجود تاثیر گذار تر است. همین مسئله هم باعث شده این تکنیک دراکثر کلینک های معتبر دنیا به جای روش های سنتی استفاده شده، و اغلب افرادی که به دنبال تزریق چربی هستند این روش را برمی گزینند. در ادامه قرار است با نحوه تزریق چربی آن هم با روش نانوفت و میکرفت آشنا شویم.

نحوه تزریق چربی به کمک روش نانوفت و میکروفت

برای تزریق چربی در این روش (تزریق چربی میکرفت و نانوفت) از سلول های چربی که در بافت ران و شکم قرار گرفته اند استفاده می شود. تخلیه بافت های چربی از طریق میکروجت یا لیپوساکشن انجام شده و پس از خارج شدن، فرآیندهای بسیاری به منظور آماده سازی برای تزریق در ناحیه مورد نظر روی آن ها صورت می گیرد.

بهتر است که بدانید سلول های بافت چربی یا سلول های بنیادی چربی که آن ها را با نام اختصاری ASC می شناسند، دارای پتانسیل ترمیمی فوق العاده بالایی بوده و می توان آن ها را منشا به وجود آوردن سلول های بنیادی مزانشیمی با نام اختصاری MSC دانست. به هر حال بافت های چربی بعد از استخراج از قسمت های مربوطه، فیلتر و سانتریفیوژ می شود. بعد از انجام فیلتر و سانتریفیوژ مایع زردرنگی در لوله آزمایش دیده شده که نشان از آمادگی سلول های چربی برای تزریق در محل مورد نظر است.

در این قسمت متخصص با بررسی نمونه های مربوط سلول چربی، وضعیت و سلامت آن ها را چک می کند. در صورت داشتن وضعیت مناسب سلول های چربی برای فرآیند های دیگر آماده سازی می شوند.

نانوفت و میکرفت

در روش تزریق چربی میکرفت و نانوفت معمولا سلول های بنیادی سالم را به سرنگ های تزریق منتقل کرده و سپس سرنگ دیگری را به کمک پیستون به آن متصل می کنند. پزشک متخصص سلول های چربی را برای جدایی نهایی از یک دیگر و همچنین یک دست شدن قوام مواد، چربی های داخل سرنگ ها را به آرامی درون هم پر و خالی کرده تا سلول های چربی برای ترزیق آماده شوند.

در آخرین مرحله سوسپانسیونی که از سلول های چربی به دست آمده را با استفاده از سرنگ های بسیار ریز به محل مورد نظر تزریق می کنند، بدین ترتیب فرآیند ترزیق چربی به کمک روش میکروفت و نانوفت پایان می پذیرد.

مزایای تزریق چربی با استفاده از روش نانوفت و میکروفت

ازجمله مزایای تزریق چربی به کمک روش میکروفت و نانوفت میزان تاثیرگذاری و بازدهی بالای آن است. روش های سنتی تزریق چربی بازدهی بسیار پایینی داشته و تکرار آن در مدت زمان های کوتاه تری باید انجام شود. اما با توجه به اینکه در روش گفته شده تزریق چربی به صورت درستی انجام می شود این کار نتایج مطلوب تری دارد؛ از همین رو هم آن را موثرترین تکنیک به منظور رفع سیاهی، کبودی و گودی زیر چشم می دانند.

به علاوه در این روش احتمال وجود حساسیت در تزریق چربی وجود نداشته؛ چرا که تمام سلول ها از بافت های بدن فرد خارج شده و سیستم ایمنی را تحریک نمی کنند. نکته جالبی که در مورد این روش وجود دارد آن است که دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد، در واقع بعد از گذشت تنها 24 ساعت پس از تزریق چربی شما می توانید به فعالیت های روزانه خود مشغول شوید.

همچنین هیچگونه زخم و اسکاری در جای تزریق سلول ها ایجاد شده باقی نمی ماند؛ از همین رو دیگر نیازی به انجام تکنیک های زیبای برای رفع جای زخم و اسکار نیست. به علاوه اسکاری که به دلیل انجام لیپوساکشن روی شکم یا ران به وجود می آید هم بسیار جزئی است و بعد از مدت زمان کوتاهی از بین می رود.

تزریق چربی (نانوفت و میکروفت) را می توان برای چه مناطقی انجام داد؟

روش تزریق چربی نانوفت و میکروفت در طیف گسترده ای به کار برده می شود، همانطور که در بالا به این موضوع اشاره کردیم این روش مناسب ترین تکنیکی است که می توان برای رفع سیاهی، کبودی و کودی زیر چشم انجام داد.

به علاوه استفاده از این روش برای رفع خطوط پیری و اخم در نزدیکی چشم ها و گونه ها بسیار موثر است. همچنین می توان برای ترمیم پوست های آفتاب سوخته و نازک هم از روش میکروفت و نانوفت استفاده کرد. به وجود آوردن چال روی گونه و چال لبخند، جوانسازی قسمت های مختلف بدن مانند دست ها، درمان سلولیت و مسائل بسیاری دیگر از طریق تزریق چربی به کمک روش نانوفت و میکرو فت امکان پذیر است.

چه کسانی می توانند چربی تزریق انجام دهند؟

تزریق چربی میکرفت و نانوفت هیچگونه محدودیتی نداشته و افراد مختلف می توانند آن را زیر نظر پزشک متخصص انجام دهند. البته باید توجه داشته باشید که افزایش سن روی کیفیت سلول های چربی تاثیرگذار بوده و کیفیت آن ها را کاهش می دهد؛ از همین رو تزریق چربی چه با روش سنتی و چه با روش نانوفت و میکروفت بهتر است که بین سنین 30 تا 45 سال انجام شود.

جوان سازی صورت

به علاوه تزریق چربی برای افرادی که دچار مشکلاتی مانند آنورکسیا یا همان بی اشتهایی عصبی هستند و افرادی که به صورت حرفه ای ورزش می کنند به هیچ عنوان توصیه نمی شود؛ چرا که تزریق چربی با هر روشی روی بدن این افراد ماندگاری پایینی دارد و سلول های چربی تزریق شده به سرعت ضعیف می شوند.

مراقبت های مربوط به بعد از تزریق چربی میکرفت و نانوفت

  • هرگونه فعالیت سنگین تا 24 ساعت پس از تزریق ممنوع
  • ماساژ ناحیه تزریق چربی تحت هر شرایطی ممنوع
  • عدم مقرار گرفتن طولانی با نور آفتاب
  • استفاده از کمپرس سرد برای برطرف کردن کبودی ناحیه لیپوساکشن
  • عدم استفاده از نمک به هر شکلی تا 48 ساعت بعد از تزریق چربی
  • استفاده از آنتی بیوتیک ها در صورت عفونت ناحیه تزریق چربی آن هم با نظر پزشک
  • خوردن آناناس برای کاهش التهاب ها و تورم ها
  • عدم استفاده از لوازم های آرایشی و بهداشتی تا 24 ساعت بعد از تزریق

سخن آخر

تزریق چربی میکرفت و نانوفت یکی از موثر ترین روش های زیبایی در مطب دکتر مانی آرش راد به شمار می آید چرا که در کمترین زمان ممکن می توانید با کمک تزیق چربی به فرم دلخواه صورت خود برسید. در مطالب فوق  با نحوه تزریق چربی آن هم به کمک روش نانوفت و میکروفت آشنا شدید و امیدواریم که خواندن این مطالب برای شما مفید واقع شده و پاسخ سوالات خود را دریافت کره باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

نوشته های مرتبط
فهرست
Call Now Button