لیفت شقیقه چیست و چگونه انجام می شود؟

لیفت شقیقه چیست و چگونه انجام می شود؟لیفت شقیقه یکی از ترندهای جراحی زیبایی صورت در سال های اخیر است که در اثر بالا رفتن سن و تنها به دلیل تجمع چربی ها و با در نظر گرفتن دیگر دلایل علمی که پوست را به مرور افتاده تر از حالت اولیه خود نشان می دهد صورت می گیرد. برای اکثر افراد علی الخصوص خانم ‌ها وجود این افتادگی ها در ناحیه چشم و ابرو غیر قابل تحمل بوده که موجب می شود تا در هر شرایطی اقدام برای زیبایی و جوانسازی پوست خود را در اولویت قرار می ‌دهند. در این مقاله قرار است در رابطه با لیفت شقیقه چیست و چگونه انجام می شود؟ توضیح دهیم.

شاید مطلع باشید که امروزه با توجه به پیشرفتی که در علم پزشکی ایجاد شده سعی می شود تنها برای راحتی و همچنین به حداقل رساندن عوارض احتمالی، از عمل های جراحی غیر تهاجمی استفاده کنند. با توجه به این نکات اگر وجود چین و چروک در اطراف چشم و ابرو یا حتی افتادگی پوست باعث از بین رفتن زیبایی اولیه شما شده باشد می توانید به کمک لیفت شقیقه آن را به طور کامل رفع کنید. برای دریافت مشاوره جهت انجام جراحی زاویه سازی صورت و عمل بوکال فت می توانید به کلینیک دکتر مانی آرش راد مراجعه کنید.

در ادامه قصد داریم توضیحات کاملی در رابطه با لیفت شقیقه بیان کنیم؛ پس دعوت می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

جهت دریافت خدمات جراحی دندان عقل نهفته وارد لینک روبرو شوید: جراحی دندان عقل نهفته

لیفت شقیقه چیست و چگونه انجام می شود؟

لیفت شقیقه چیست؟

به نوعی جراحی می گویند که از آن جهت رفع و از بین بردن افتادگی و شل شدن پوست و چین و چروک‌ها در ناحیه هایی مانند چشم و ابرو و شقیقه استفاده می شود. البته توجه داشته باشید که این کار بیشتر برای افرادی که دارای سنین بالاتر هستند توصیه می‌ شود.

با انجام این روش می توان به وضوح شاهد تاثیر بسیار فوق العاده آن برای جوانسازی پوست بود که علاوه بر آن باعث بازگشت زیبایی فرد نیز خواهد شد.

لازم به ذکر است تمامی مراجعه کنندگانی که برای لیفت شقیقه اقدام می کنند ترجیحا سن بالا ندارند و در بسیاری از مواقع مراجعه کنندگان جوان هستند؛ ولی به دلیل نارضایتی از ظاهر افتاده چشم و ابروی خود ترجیح می ‌دهند که آن را نه برای جوانسازی بلکه جهت زیبایی چهره شان انجام دهند.

دقت داشته باشید زمانی که برای انجام لیفت به پزشک مراجعه می کنید پزشک پس از انجام معاینات لازم و در صورت لزوم و صلاح دید برای شما جراحی را انجام خواهد داد؛ پس اگر صلاح پزشک بر عدم انجام لیفت شقیقه بود بر انجام آن پافشاری نکنید.

باید بیان کنیم که این جراحی به عنوان یکی از جراحی های غیر تهاجمی در نظر گرفته شده و آن را با استفاده از بی حسی موضعی انجام می دهند؛ بنابراین پس از پایان یافتن عمل نیز این اطمینان وجود دارد که هیچ گونه علائم خطرناکی برای بیمار به وجود نخواهد آمد و بلافاصله می تواند به راحتی تمامی کارهای روزمره خود را از سر بگیرد.

البته انتخاب پزشک متخصص در این زمینه پیش از انجام لیقت بسیار ضروری و مهم است و صبر و زمان زیادی را می طلبد.

جهت دریافت خدمات جراحی صورت وارد لینک روبرو شوید: جراحی صورت

روش های لیفت شقیقه

در بندهای بالایی بیان کردیم که لیفت شقیقه به چه معناست و تا حدودی با آن آشنا شدید. در این بخش قصد داریم انواع روش های آن را به طور کامل شرح دهیم.

لیفت شقیقه چیست و چگونه انجام می شود؟

روش آندوسکوپ

آندوسکوپ به عنوان یکی از وسیله های جراحی است که یک سری برش های ریز را میان موهای سر در قسمت شقیقه ایجاد می کند و پزشک ابه وسیله آن می تواند به قسمت ماهیچه یا پوست نواحی ابرو دسترسی پیدا کند؛ در این صورت خواهد توانست تا با به کار گرفتن چندین لوله، فیبر نوری و یک دوربین بسیار ریز عمل جراحی را انجام دهد.

در روش لیفت شقیقه به کمک آندوسکوپ در صورتی که لازم باشد جراح می تواند بخش هایی از پوست را از ماهیچه جدا کند و یا در برخی مواقع این امکان وجود دارد که بافت های اضافی را به طور کامل بردارد. لازم به ذکر است که این روش با بی حسی انجام خواهد شد و نتایج آن نیز برای اکثر زیباجویان رضایت ‌بخش بوده است. جالب است بدانید که در این روش به هیچ عنوان احتیاجی به ایجاد برش های بزرگ یا کوتاه کردن موهای فرد نیست.

با استفاده از نخ

در این روش از یک سری نخ های مخصوص استفاده می شود که مانند نخ بخیه جذبی هستند و پس از گذشت ۲ الی ۳ سال به راحتی جذب خواهند شد. در استفاده ا ز این روش یکی از بهترین انواع نخ برای لیفت شقیقه نخ PDO است. توجه داشته باشید که در ابتدا لازم است تا با پزشک متخصص مشورت نمایید.

جهت مشاهده هزینه جراحی فک وارد لینک روبرو شوید: هزینه جراحی فک

در روش لیفت شقیقه به وسیله نخ ابتدا محل ورود و خروج نخ به طور کامل مشخص خواهد شد. پس از آن از پماد بی حسی مخصوص استفاده می شود و پزشک در ادامه با استفاده از سوزن نخ ها را وارد پوست کرده و آن را می کشد تا از آن محلی که برای خروج مشخص شده خارج شوند.

لازم به ذکر است که پس از انجام لیفت زخم هایی بر روی صورت نمایان می شوند که البته جای هیچ گونه نگرانی ندارند؛ چرا که پس از گذشت چند روز به طور کامل از بین خواهند رفت.

پیشنهاد می کنیم که پس از انجام لیفت شقیقه به و.سیله نخ چند روز استراحت کنید؛ اما هیچ اجباری برای انجام این کار وجود ندارد.

به وسیله ژل

این مورد نیز می ‌تواند روش مناسبی برای لیفت شقیقه باشد. در این روش ژل یا همان فیلر را با استفاده از سرنگ مخصوصی به نام کانولا از سمت شقیقه به زیر پوست تزریق می کنند. باید بدانید که انجام این روش کاملاً ساده و بدون درد است، اما این امکان وجود دارد که برای رسیدن به نتیجه دلخواه میزان زیادی ژل تزریق شود یا چندین مرحله تمدید برای تزریق نیاز باشد.

هزینه لیفت شقیقه

همانطور که عنوان شد روش های متفاوتی برای انجام لیفت شقیقه وجود دارد پس با در نظر گرفتن این موضوع نمی توان یک هزینه مشخص را برای آن در نظر گرفت؛ چرا که انجام این کار می ‌تواند برای هر فرد متفاوت باشد.

از طرفی نیز لیفت شقیقه به عنوان یک نوع عمل جراحی نیازمند مهارت و تجربه بسیار بالای پزشک است و بدیهی خواهد بود که نسبت به روش های موقتی همچون بوتاکس و… هزینه بیشتری داشته باشد.

لیفت شقیقه چیست و چگونه انجام می شود؟

جهت دریافت خدمات لیفت سانترال لب وارد لینک روبرو شوید: لیفت سانترال لب

عوارض احتمالی لیفت شقیقه چیست؟

انجام هرگونه جراحی ممکن است عوارضی را نیز به همراه داشته باشد و لیفت شقیقه از این موضوع مستثنی نیست. عوارض احتمالی که ممکن است در صورت انجام لیفت شقیقه رخ دهد عبارتند از:

  • ممکن است دچار ریزش مو شوید. البته این در مورد بر روی جای زخم یا فقط اطراف زخم خواهد بود و موقتی است.
  • در برخی موارد امکان از دست دادن حس لامسه در اطراف برش وجود دارد. البته این عارضه اغلب در هنگام انجام لیفت کلاسیک اتفاق می‌افتد و کوتاه مدت است اما در برخی موارد نادر دائمی خواهد بود.
  • ایجاد درد و سوزش یا حتی قرمزی در ناحیه سر
  • در صورتی که جراحی برای شما با بیهوشی انجام بگیرد ممکن است دچار سردرد، سرگیجه و حالت تهوع شوید.
  • عفونت

سخن پایانی

در این مطلب علمی از وب سایت دکتر مانی آرش راد لیفت شقیقه، روش‌ها و موارد مربوط را بیان کردیم. در هر شرایطی اگر قصد انجام این نوع عمل جراحی غیر تهاجمی را دارید در وهله اول بایستی یک کلینیک معتبر و شناخته شده را انتخاب کرده و پس از آن از تبحر پزشک نیز اطمینان حاصل نمایید.

جهت دریافت خدمات جراحی دندان عقل وارد لینک روبرو شوید: جراحی دندان عقل

توجه داشته باشید برخی از کلینیک ها سعی می کنند هزینه بسیار پایینی را برای لیفت شقیقه در نظر بگیرند؛ در چنین مواقعی ممکن است صورت شما دچار نواقصی شود که جبران ناپذیر خواهد بود؛ بنابراین قبل از تصمیم گیری برای جراحی تمامی نکات لازم در این باره را به طور کامل در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

نوشته های مرتبط
فهرست
Call Now Button